Z okrągłym blatem czy modułowy – jaki stolik kawowy wybrać?

Odpowiedni stolik kawowy musi być wygodny w użytkowaniu i funkcjonalny. Wypada też mieć na uwadze, iż jest to interesujący detal wystroju domu. W zależności od naszych wymagań możemy wybierać spośród licznych typów stolików. Który jednak będzie najodpowiedniejszy?

Jak znaleźć najlepszy stolik kawowy do salonu?

Przy doborze stolika powinno się rozważyć parę czynników. W jakim stylu zaprojektowana jest przestrzeń domu? Czy podczas picia kawy czytamy np. czasopisma lub książki? Czy na co dzień pijemy kawę w tym samym pomieszczeniu? Odpowiedzenie sobie wcześniej na te pytania może ułatwić nam dobranie stolika do naszych potrzeb.

Typy stolików kawowych

Dla tych, którzy lubią optymalne rozwiązania zalecane są stoliki kawowe z dodatkową półeczką. Z takim meblem uda się nie tylko dobrze wykorzystać niedużą powierzchnię salonu, ale też w prosty sposób podtrzymać w nim porządek. Można zastanowić się też zakupem stolika z blatem, który można zsunąć.

W przypadku małej powierzchni do wykorzystania, warto zastanowić się nad zakupem stolika z kolistym blatem, który zajmie mniej miejsca niż te kwadratowe. Kreatywnym rozwiązaniem są stoliki z blatem w formie tacy, które są zarówno praktyczne, jak i rewelacyjnie się prezentują.

Popularnością mogą poszczycić się również stoliki modułowe, które są zaprojektowane tak, by wsuwać je pod siebie. Dodatkowo stoliki o kształcie plastra miodu można swobodnie komponować z większą liczbą modułów. Natomiast tym, którzy często pijają kawę w towarzystwie, zaleca się ławy lub stoliki z opcją rozłożenia.

Praktyczne wskazówki

1. Stolik z okrągłym blatem będzie idealnym rozwiązaniem ze względu na bezpieczeństwo zwierząt bądź dzieci.
2. Jeżeli cenimy sobie ekologię, to należy rozważyć kupno stolika DIY (Do-It-Yourself), na przykład wyprodukowanego z palet. Nietuzinkowym pomysłem jest zastosowanie drewnianego pnia lub odnowionego kufra w charakterze stolika do kawy.
3. Blat stolika kawowego powinien sięgać wysokości siedziska, to znaczy mniej więcej 45-50 cm. Jeśli chcemy umieścić go z boku szezlonga, to dla pełnej wygody użytkownika powinien sięgać do poziomu podłokietnika.