W jakich wnętrzach sprawdzą się rolety dzień i noc?

Jednym z najbardziej lubianych rodzajów rolet jest wariant dzień i noc. Roleta dzień noc to znakomita opcja do wnętrza dla osób, które pragną kontrolować ilość światła docierającego do pomieszczenia. Jest to również doskonały pomysł na zaaranżowanie pokoju, który zapewni nam odrobinę prywatności – do sypialni, pokoju dziecka lub gabinetu, ale bez efektu całkowitego zaciemnienia. Najpopularniejszym rodzajem rolet dzień noc jest zebra. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach (mini, standardowym lub na wymiar) oraz rozmaitych wersjach kolorystycznych.

Roleta dzień noc w salonie i pokoju dziecka

Roleta dzień noc zebra to model składający się z pasków w różnych kolorach. Trójkolorowa tkanina lub rolety w pasy w jednym kolorze, a różnych odcieniach, to kolejna propozycja na zaaranżowanie i ożywienie każdego wnętrza.
Do jakiego pomieszczenia będą pasować rolety dzień noc? Możliwości są praktycznie nieskończone. Dobrze dopasowany kolor ożywi lub stonuje atmosferę pokoju. Mini roleta dzień noc gwarantuje umiarkowany poziom zaciemnienia, dlatego trafionym pomysłem jest zamontowanie jej w pokoju gościnnym lub innych pomieszczeniach, gdzie nie chcemy zbyt wiele światła, ale nie wymagamy stuprocentowego zaciemnienia. Może to być też pokój dziecka lub łazienka.

Rolety dzień noc – jak je stosować?

Oprócz wymienionych już wcześniej pomieszczeń, w których nadmiar światła może przeszkadzać w spaniu lub odpoczynku, jest jeszcze kilka sposobów na zastosowanie rolet dzień i noc. Jakich? W pomieszczeniu, gdzie znaczna powierzchnia jest przeszklona. Masz taki salon? Postaw na roletę dzień i noc, która pomoże Ci w regulacja poziomu światła lub zaciemnienia, chociażby podczas wieczornego seansu z rodziną.
Rolety dzień i noc pasują również do każdego nowoczesnego wnętrza, do których nie nadadzą się klasyczne zasłony i firanki. Rolety w pasy – poza umożliwieniem zaciemnienia – pełnią również rolę dekoracyjną. Współczesne wzornictwo i rozbudowane spektrum kolorystyczne sprawiają, że pomieszczenie może nabrać nowatorskiego lub minimalistycznego charakteru. Reasumując: po rolety dzień i noc sięgnij, jeśli chcesz uzyskać efekt częściowego zaciemnienia.