Tablice korkowe – użyteczne w szkole, biurze i w domu

Tablica korkowa – niby kompletnie banalna rzecz, a może pełnić wiele interesujących funkcji. Różnorodność wykonania i wymiary tablic korkowych powodują, iż sprawdzają się one zarówno do dekoracji pokoju, jak i są wykorzystywane w biurach i urzędach.

Jak zwykle korzystamy z tablic korkowych?

Głównie natrafiamy na tablice korkowe na korytarzach przedszkoli i szkół. Przypinane są na nich wycinki z gazet o sukcesach uczniów i szkoły, istotne informacje o planowanych wydarzeniach (wizytach gości, olimpiadach, balach lub konkursach), nieobecnościach nauczycieli i zastępstwach czy terminach zajęć pozalekcyjnych. Tablice korkowe w szkołach to także idealne rozwiązanie dla uczniów z pasją dziennikarską. Pod okiem profesora dzieci mogą pisać artykuły na interesujące ich tematy, wyszukiwać ciekawostki naukowe czy recenzować wydarzenia w formie satyrycznych komiksów, tworząc cykliczną gazetkę szkolną. Taki biuletyn można prezentować na głównym korytarzu szkoły, tak by był dostępny dla wszystkich. W przedszkolach, na tablicy korkowej można urządzić ekspozycję rysunków czy laurek przygotowanych przez dzieci na rozmaite okazje – mali artyści będą dobrze czuły się w takim otoczeniu. Z kolei w biurach czy urzędach warto użyć tablicę korkową jako dodatkowy biuletyn informacyjny, gdyż w potopie maili nie każdy odczyta wszystkie wiadomości. Warto jednakże pamiętać, aby tablica była zawieszona w często odwiedzanym miejscu, np. przy kuchni biurowej albo w pomieszczeniu socjalnym.

Tablica korkowa – używaj jej w domu

Do wszystkich powyższych zastosowań najlepsze będą duże tablice korkowe, czyli takie o wymiarach 150×100, 200×100 lub większe. Jeśli jednak pragniemy spożytkować tego rodzaju tablice w domu, wypada skupić się na rozmiarach nie większych niż 120×90. Tablice korkowe wytwarzane są w ramach drewnianych, aluminiowych lub z listwy MDF. Ramy aluminiowe i z drewna lakierowanego kupimy w wielu kolorach (niebieski, ciemny i jasny fiolet, błękitny, żółty), a listwy MDF są przeważnie czarne, białe, srebrne, w kolorze dębu stuletniego, dębu naturalnego i calvados, wobec tego każdy znajdzie tablicę, która będzie pasowała do wystroju mieszkania. Jak można użyć tablicę korkową w mieszkaniu? Można na niej zawiesić dyplomy zdobyte w turniejach, kartki przysłane przez znajomych z wakacyjnych wojaży lub wisiorki i bransoletki, zamiast trzymać je splątane w pojemniczku biżuterię. A miłośnicy podróży mogą przypiąć do niej mapę Europy, by zaznaczać pinezkami odwiedzone już kraje lub miasta.