Rolety ścienne wewnętrzne- montaż i zastosowanie

Pragniesz o roletach w swoich pomieszczeniach, ale nie wydaje się to możliwe, ponieważ nie można ich zamocować na oknie? Jeszcze nie wszystko stracone. Dla ludzi w Twojej sytuacji wymyślono rolety ścienne. Różnią się od rolet okiennych tym, że montuje się je na suficie lub ścianie. W jakich sytuacjach warto kupić taki rodzaj rolety? Kiedy rolety ścienne sprawdzą się najlepiej?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszy rodzaj rolety ściennej to model wykonany z gładkiego materiału. Ten typ rolety ma zwykle półzaciemniający poziom. Wpuszcza część światła do pomieszczenia, ale chroni przed przesadnym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Atutem takich rolet jest prosty montaż na ścianie albo suficie. Porównując je do rolet okiennych, które nie wymagają śrub, wiercenia ani szczególnych zdolności monterskich, rolety ścienne wymagają wykonania 2-ch otworówutrzymujących rolkę rolety.
Kolejną, kluczową różnicą między roletami ściennymi i okiennymi, jest odstęp rolety od szyby. Im bliżej okna znajduje się roleta, tym bardziej chroni przed nagrzewaniem i światłem zapewnia. Rolety ścienne są mocniej odsunięte od szyby niż rolety okienne, w związku z czym zaleca się montować je w pomieszczeniach, gdzie powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj poziom przenikalności promieni słonecznych jest proporcjonalny od zwartości splotu tkaniny oraz gramatury materiału, z którego wytworzono roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to nowoczesne i designerskie projekty. Ich niepowtarzalny charakter, dzięki konstrukcji z skrzyżowanych pasów, powoduje, iż odnajdą się w stylowych, nowoczesnych wnętrzach. Rolety dzień i noc wytwarza się w wariancie ściennym i okiennym. Zależnie od potrzeb oraz typu okna można wykorzystać którąś z tych rolet. Ten rodzaj przesłony polecamy w szczególności do nietypowych ram okiennych, złożonych z kilku kwater.