Piękne i szczelnie zasłonięte okno – plisy

Coraz chętniej rezygnujemy z typowych zasłonek, które są zastępowane przez bardziej oryginalne akcesoria na okna, takie jak plisy lub rolety. Nie ma w tym rzecz jasna nic dziwnego, gdyż ich dobre strony obejmują nie tylko ciekawy wygląd – są bowiem wygodne oraz solidne, zaś właściciele zasłon zwrócą również uwagę na to, iż nie musimy wkładać ich do pralki. Plisy możemy kupić w rozmaitych odmianach, przez co modele dla siebie znajdą wszyscy. Jak więc je wybierać? Co sprawdzić, żeby zakup był dobry?

Plisy – co jest ważne?

Jak nietrudno stwierdzić, przy zakupie plis w szczególności warto zwrócić uwagę na ich rozmiar. Muszą być całkowicie dostosowane do wielkości danego okna, co szczęśliwie nie przysporzy nam większych trudności. Na rynku znajdziemy rozmaite rozmiary oraz kształty plis, przez co dobierzemy je także do oryginalnych okien. Nie zapominajmy też, iż na poddasze należy wybierać plisy z grubszego materiału. Umożliwi nam na uchronienie pomieszczenia przed dużym nasłonecznieniem.

Co oprócz plis?

Plisy to nie jedyne przysłony okienne, które obecnie dostępne są na rynku. Miłośnicy nietypowych pomysłów mogą zwrócić też uwagę na pozostałe, równie ciekawe produkty. Godne uwagi są także rolety rzymskie, które przypominają plisy. Świetnie chronią przed słońcem oraz nachalnymi spojrzeniami, będąc jednocześnie ciekawą dekoracją naszego domu. Mimo tego, że na krajowym rynku dostępne są od niedawna, szybko zyskały mnóstwo miłośników.