Nowocześnie i modnie – kolorowe rolety okienne

Rolety okienne, ścienne lub sufitowe wyliczane są rok w rok pośród trendów na modnie i nowocześnie urządzone wnętrza. Zaletą rolety okiennej jest jej uniwersalność oraz bogactwo kolorów i wzorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w każdym wnętrzu?

Kolorowe rolety okienne – jak je wybrać do stylu mieszkania?

Dobry producent może zaoferować kilka, a nawet kilkadziesiąt wersji kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień noc, zebra i mini można kupić w szerokim wachlarzu barw.
Dobierz kolor podobny do Twojego wnętrza lub zdecyduj się na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian i dodatków. Bezpieczne kolory, które zawsze się sprawdzą, to szarość, beże, biel oraz czerń. Szczególnie szarość jest elegancka i efektowna, a jednocześnie pięknie rozświetla i powiększa optycznie wnętrza.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary typowych rolet okiennych mierzone są według proporcji szerokość x wysokość. Producenci oferują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości oraz od 116 do 230 cm wysokości. Takie rolety dopasowane są do okien o typowych rozmiarach.

Rolety okienne wykonywane na wymiar

Dla klientów, którym marzą się rolety, ale posiadają okna w nietradycyjnym rozmiarze, idealnym wyborem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeżeli więc sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich ram okiennych, to innym pomysłem jest roleta ścienna, sufitowa lub usługa darmowego zwężania rolet.