Kładziesz nowe podłogi? Nie zapomnij o listwach drewnianych

Potrzebujesz listw drewnianych? Odwiedź ten adres

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednak ich charakter ma duży wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich właśnie mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też pozwalają na schludne poprowadzenie kabli i zabezpieczają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością wystarczający argument, by nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie akcentuje charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym wyborem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Podobnie jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych materiałów. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć również nietypowy kolor, pod warunkiem, że nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Kontakt z nami:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]