Jak zaaranżować roletę podgumowaną we wnętrzu?

W upalne dni w roku Twoje mieszkanie nagrzewa się do wysokich temperatur? Odpowiedzią na ten problem są rolety podgumowane. W upalne lato i słoneczną wiosnę przed opuszczeniem domu zasłoń okna roletą podgumowaną i po powrocie raduj się nienagrzanym, wychłodzonym pomieszczeniem, idealnym do odpoczynku. Ten rodzaj rolety w 100% nie wpuszcza światła słonecznego. Jak działają rolety podgumowane? W których wnętrzach sprawdzą się najlepiej? Sprawdziliśmy.

Atuty rolety podgumowanej

Głównym plusem rolety podgumowanej jest fakt, iż powoduje ona pełne zaciemnienie wnętrza. Odpowiednia warstwa gumy na rolecie nie wpuszcza promieni słonecznych do pokoju, z tego powodu wnętrze się nie grzeje. Zwykle w sezonie letnim zachowanie w pokojach właściwej temperatury jest kłopotliwe. Jeśli nie masz klimatyzacji, to wybierz taki model rolety. Rolety podgumowane zwykle są wybierane do wnętrz, takich jak kuchnia oraz łazienka, ale też do silnie nasłonecznionych pokoi. Brak przeciwwskazań, żeby były dekoracją Twojego salonu lub sypialni.

Jakie rolety podgumowane kupić?

Roleta podgumowana zazwyczaj dostępna jest w wersji produktu 100% zaciemnienia. Jeśli poszukujesz przesłony do nasłonecznionego albo silnie oszklonego pomieszczenia, to ten rodzaj sprawdzi się idealnie. Również pokoje, w których szukasz spokoju lub stuprocentowego zaciemnienia, takie jak sypialna, gabinet czy salon, to świetne pomieszczenia dla rolety podgumowanej.
Dobierz kolor rolety do innych detali pokoju lub zdecyduj się na model w pełnym kontraście do reszty. Roleta może być klasycznym lub nowoczesnym dopełnieniem pomieszczenia, jakkolwiek wszystko zależy od Twojej kreatywności i pomysłu na ich aranżację.