Fotele biurowe gwarantują dobre samopoczucie

Po ośmiu godzinach spędzonym przed biurkiem mogą nam dokuczać bóle pleców. Bardzo ważne rzecz jasna są ćwiczenia, nawet nawet to nie zadziała, kiedy przed biurkiem pracujemy na niezbyt wygodnym fotelu. Dlatego nie należy szukać oszczędności na fotelach biurowych – dają bowiem pewność tego, że kręgosłup będzie wypoczęty. Fotele biurkowe wpływają również na samopoczucie załogi – ich właściwe wybór skutkuje wyższą efektywnością oraz wzrostem kreatywności pracowników. Jak jednak wybierać fotele do biura? Czym grozi nieodpowiedni wybór tego rodzaju krzeseł?

Fotele do pracy przy komputerze – wybieraj te z regulacją siedziska oraz zagłówka

W dużych firmach niesłychanie ważna będzie dowolność ustawienia położenia podłokietników, siedziska i zagłówka foteli wyznaczonych do pracy przy biurku. Należy bowiem wziąć pod uwagę, iż będą z nich korzystać ludzie o zróżnicowanym wzroście – niscy mogą narzekać na ból nóg z powodu zgięcia kolan pod złym kątem, wyżsi z kolei na ból pleców po ośmiu godzinach siedzenia na fotelach z źle wyprofilowanym oparciem. Ważna jest również równowaga całego fotela do biurka. Zapewni ją właściwa konstrukcja podstawy – szczególnie taka pięcioramienna. Podczas pracy przy biurku pomocne okażą się także podłokietniki, bo zdecydowanie usprawnią pisanie, chociaż są użytkownicy, preferujący fotele komputerowe bez nich. Z finansowego punktu widzenia warto zdecydować się na fotele, do których bez komplikacji da się dokupić nowe kółka będące często psującym się ich elementem.

Zły wybór foteli do komputera – jakie mogą być skutki?

Najczęstszymi chorobami wynikającymi z nieprawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia za biurkiem są przede wszystkim dysfunkcje kręgosłupa – tak w części lędźwiowej, jak i między łopatkami. Trzeba oprócz tego wspomnieć, iż schorzenia mogą dotykać też rąk – szczególnie przy braku czy źle ustawionym poziomie podłokietników. Miejmy też na uwadze, że nawet poprawnie wybrany fotel nie da nam gwarancji zachowania dobrego zdrowia – siedzenie przy biurku powinno się często przerywać na szybką gimnastykę.