Czy shuttersy sprawdzą się na oknach w sypialni i w salonie?

Shuttersy w sypialni. Zobacz przykłady wykorzystania

Shutters, czyli wewnętrzne okiennice ozdobne, kojarzą się przeważnie z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i afrykańskim. Jednakże ten element osłony okna można wykorzystać również w europejskich domach – jest to niezwykle trwałe, a równocześnie wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji zda egzamin lepiej niż popularne w tej chwili żaluzje.

Shuttersy w salonie – zastosowanie ozdobne i praktyczne

Shuttersy w salonie bądź w pokoju gościnnym, będą miały podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy dostrzegalnie podnoszą estetykę salonu. Ich lamele są szersze, co powoduje, iż doskonale wyglądają na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie ludzie przesiadują sporą część dnia, jak również przyjmują tu gości. Z tej przyczyny należy zatroszczyć się, aby ten pokój nie tylko reprezentatywny, ale jednocześnie przytulny. Dowolność ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości promieni słonecznych wpadających do salonu, co pozwala np. na przyjemne jego ściemnienie, jeśli staramy się wyczarować romantyczny półmrok w pomieszczeniu, lub zupełne jego przyciemnienie, gdy pragniemy obejrzeć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezmiernie proste czyszczenie

Opcja kontroli przenikania promieni słonecznych do pokoju jest z pewnością najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni sprawdzą się jednakże także z innego powodu – z ich pomocą da się efektywnie korygować temperaturę wnętrza, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy dłużej utrzymamy w sypialni ciepło, z kolei w trakcie lata łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Ponadto takie okiennice efektywniej chronią przed zgiełkiem z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej cząsteczek kurzu niż w zagięciach zasłon, a ich czyszczenie jest wyjątkowo łatwe i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się także w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecięcym.

Kontakt z nami:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]