Równomierne ciepło – ogrzewanie płaszczyznowe

Ogrzewanie płaszczyznowe wbrew pozorom nie jest innowacyjnym wynalazkiem, gdyż jego archaiczne wersje powstały już w czasach starożytnych. Współcześnie ten model ogrzewania zyskuje grono entuzjastów, głównie dzięki świetnym rezultatom – można otrzymać jednolity poziom temperatury oraz swobodnie dostosować do ogromnej powierzchni. Czy warto zamontować w domu ogrzewanie płaszczyznowe? Przekonajmy się.

Ogrzewanie płaszczyznowe – wielka efektywność na dużej przestrzeni

Ogrzewanie płaszczyznowe to technologia, która nie wykorzystuje zwykłych rozwiązań, tylko specjalistyczne płyty i rury znajdujące się wewnątrz ścian. Dzięki zastosowaniu takiej technologii w każdym punkcie pomieszczenia panuje taka sama temperatura. To rozwiązanie posiada wiele zalet, które dystansują tradycyjne metody ogrzewania domów. Jest doskonałe dla osób cierpiących na alergie, ponieważ nie przyczynia się do gromadzenia substancji alergennych. Przewody są niezauważalne – można je ukryć z tyłu płyty, co sprawia, że ogrzewanie płaszczyznowe jest również bezkonkurencyjnym patentem dla ludzi ceniących sobie estetykę pomieszczeń. Płyty możemy docinać do powierzchni i łączyć szeregowo, dzięki czemu można zapewnić optymalną temperaturę nawet w pomieszczeniach o dużej powierzchni.

Ogrzewanie płaszczyznowe – zyskaj duże oszczędności

Kiedy warto zamontować ogrzewanie płaszczyznowe? To rozwiązanie zwłaszcza dla domów ogrzewanych przez nowoczesne kotły kondensacyjne. Używane jest też w pomieszczeniach, w których problemem jest chłodna podłoga. Zatroszczmy się też o dzieci, które cierpią na schorzenia układu oddechowego. System ten z pewnością zredukuje dolegliwości związane z alergią na roztocza. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się również w nowoczesnych lokalach, w których nie pasują kaloryfery. Montaż jest szybki i nie sprawi problemów, a system może zostać zainstalowany przy pomocy płyt GK.