Promienniki – ciepło podczas ogrodowych spotkań

Jest piękny wieczór. Idealny czas, żeby ugościć przyjaciół oraz razem posiedzieć przy grillu. Impreza jest naprawdę miła, ale pewien szczegół negatywnie rzutuje na wasze wam humory – w jednej chwili robi się zwyczajnie chłodno. Takie sytuacje przeżyliśmy z pewnością wszyscy – stały się one niestety nieodłączną częścią spotkań w plenerze i zdarzają się zarówno jesienią, jak i latem. Przed chłodem możemy zabezpieczyć się różnymi metodami – między innymi rozpalając ognisko albo korzystając z pledów. Takie rozwiązania nie są jednak zbyt wygodne, a niekiedy nawet nieosiągalne. Dlatego miłośnicy ogrodowych imprez najlepiej postąpią kupując promiennik, gdyż ten zapewni ciepło nawet w zimne wieczory.

Promienniki na spotkanie w plenerze

Promienniki zewnętrzne różnią się od modeli, które stosowane są we wnętrzach. Ich forma pozwala na bardziej wydajne rozprowadzenie ciepłego powietrza, przez co trafia w miejsce, w które chcemy. W odróżnieniu od wielu promienników do wnętrz, wersje plenerowe są wolno stojące oraz mobilne, dzięki czemu można zlokalizować je w dowolnym punkcie. Większość promienników, jakie znajdziemy w handlu, cechuje się też interesującym projektem, co powoduje, że doskonale wkomponują się w wystrój naszego tarasu i będą jego świetną dekoracją. Ułatwia to różnorodność produkowanych dziś promienników, wśród których wersje dla siebie wyszukają nawet szczególnie wybredni klienci.

Promienniki – zasilanie

W sklepach dostępne są przede wszystkim dwa rodzaje promienników. Pierwszy rodzaj to promienniki na prąd, które, jak łatwo stwierdzić, mogą być używane tylko w pobliżu gniazdek. Znacznie bardziej funkcjonalne są zaś promienniki gazowe, w których butla z paliwem jest montowana w obudowie – można korzystać z nich niemal w dowolnym miejscu. Należy również nadmienić, iż tego typu promienniki są całkowicie bezpieczne – jeżeli, rzecz jasna, używamy ich tak, jak nakazuje instrukcja.