Panel grzewczy – ciepło w Twoim domu

Panel grzewczy to urządzenie, dzięki któremu będziemy mogli pogodzić dobry design z wielką funkcjonalnością. Wykorzystując promienie podczerwone, może szybko dogrzać każde pomieszczenie, nie niszcząc przy okazji jego wystroju, czym wyróżnia się na tle systemów złożonych z kaloryferów. Panel grzewczy bywa najchętniej używany we wnętrzach o metrażu do 25 metrów kwadratowych, bo to tam wykazuje największą skuteczność. Dlaczego warto go kupić? Jak działa panel grzewczy?

Panel grzewczy – budowa

Panel grzewczy, jak przed chwilą wspomnieliśmy, wykorzystuje fale podczerwone. Emituje zatem energię przywodzącą na myśl promienie słoneczne. Fale są niewidoczne dla człowieka, a poza tym jest taż całkowicie bezpieczne. Panel grzewczy emituje energię, którą potem pobierają najróżniejsze będące we wnętrzu meble oraz oddają z powrotem. Zapewnia to domownikom znacznie lepszy komfort niż tradycyjne systemy CO.

Zalety panelu grzewczego

Panel grzewczy warto zamontować nie tylko z uwagi na komfort. To bowiem najlepszy typ CO dla ludzi walczących z uczuleniami, ponieważ nie wzbija powietrza znad posadzki. Razem z rozgrzanym powietrzem unoszą się również drobnoustroje, powodujące alergie. Panel grzewczy poza tym umożliwia optymalizację opłat – w przeciwieństwie do innych systemów, wykorzystuje nawet 99% ciepła. Panel grzewczy charakteryzuje także łatwy montaż – zrobimy to sami w parę godzin.