Nagrzewnice olejowe

Nagrzewnice olejowe to doskonała alternatywa dla ogrzewania elektrycznego. Do ich zasilania stosuje się olej opałowy, tak zatem ceny ich eksploatacji będą o wiele niższe od innych form ogrzewania. Są to oprócz tego maszyny bardzo wytrzymałe, dzięki czemu także w ekstremalnych warunkach dobrze zdają egzamin. Co powinniśmy o nich wiedzieć, nim postawimy na kupno jednej z nich?

W jakich miejscach spotkamy nagrzewnice olejowe?

Nagrzewnice olejowe są używane zwłaszcza do ocieplenia dużych obiektów. Często korzysta się z nich w budynkach produkcyjnych, na magazynach lub przez budowlańców. Poza tym często sięgają po nie również menedżerowie imprez masowych na otwartej przestrzeni – zwłaszcza do ogrzania estrady. Urządzenia o mniejszej mocy są zaś stosowane w warsztatach.

Jak wybierać nagrzewnice olejowe?

Kluczowym parametrem nagrzewnicy olejowej będzie jej moc – należy kupować maszyny, które są odpowiednie do kubatury danego budynku. Należy przemyśleć także to, jak ciepło jest w budynku oraz poza nim, gdyż w chłodniejszych lokalizacjach lepiej sprawdzą się nagrzewnice o dużej mocy.

Nagrzewnice olejowe – zalety

W przeciwieństwie do innych typów, nagrzewnice olejowe okazują się tanie w eksploatacji – zakup odpowiedniego do nich paliwa nie będzie przecież dużym wydatkiem. Jeśli zaś zapewnimy odpowiednie usuwanie spalin, nagrzewnice olejowe będą również rozwiązaniem całkowicie bezawaryjnym – w odróżnieniu od, między innymi, koksowników.