Kurtyna powietrzna

Latem prawdziwym problemem jest napływanie gorącego powietrza z zewnątrz do klimatyzowanych obiektów. Istnieją na szczęście efektywne metody, sprawiające, że bez trudu możemy uniemożliwić rośnięcie temperatury. O czym mowa? Pomogą w tym kurtyny powietrzne.

Kurtyny powietrzne – jak działają?

Funkcją kurtyn powietrznych jest generowanie ściany, której nie przeniknie powietrze spoza pomieszczenia. Kurtyny powietrzne produkowane są dwóch wersjach – pierwsze montowane są nad futryną, drugie zaś z boku. Ich zastosowanie pozwala ograniczyć koszty ogrzewania obiektów – czasem różnice mogą wynieść nawet 30 procent.

Gdzie zakłada się kurtyny powietrzne?

Urządzenia tego rodzaju wykorzystywane są zazwyczaj w obiektach użyteczności publicznej. Często spotyka się je także w sklepach lub fabrykach. Mniej często używa się ich natomiast w zwykłych domach – ich użycie ma sens tylko w wnętrzach, w których mogą powstawać spore ubytki ciepła.

Typy kurtyn powietrznych

Warto odnotować, że kurtyny powietrzne nie zawsze są używane jedynie kiedy temperatury są wyższe, niż 25*C – istnieją również urządzenia przeznaczone do stosowania także zimą. Wytwarzające gorące powietrze kurtyny zapobiegają obniżeniu ciepłoty wewnątrz pomieszczeń, przez co świetnie sprawdzą się w magazynach.