filtr F9

Filtry HEPA – do zastosowań uniwersalnych i przemysłowych

Nie ma co się oszukiwać: stan powietrza w Polsce zły. Pod tym kątem nasz kraj jest na jednym z ostatnich miejsc wśród państw Unii Europejskiej. Codziennie emitowane są kolejne powiadomienia o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu pyłów zawieszonych PM2.5 oraz PM10 i z tej przyczyny też bezustannie poszukiwane są skuteczne metody, pomagające radzić sobie z narastającym zanieczyszczeniem, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których utrzymanie sterylności powietrza jest niezwykle istotne (przykładowo w salach intensywnej terapii).

Filtry mini-pleat minipleat – do domu oraz biur

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej wydajności, powszechnie znane i używane są od wielu dekad. Są obecne między innymi w domowych oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. W wentylacjach instalowanych w biurach, domach lub urzędach doskonale sprawdzą się uniwersalne filtry dokładne mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z filtracją pyłów zawieszonych PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których cząsteczki tworzą smog. Nie są dla nich przeszkodą też takie zanieczyszczenia, jak włókna, spaliny bądź pyłki roślin. Kupując filtry dokładne F7 lub F9 warto sprawdzić nie tylko ich skuteczność, ale też jakość ich wykonania. Te produkowane przez sieradzką firmę MARSS Filtry Hepa mają ocynkowaną stalową ramę cechującą się znaczną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoki poziom temperatury, wilgoci) i uszkodzenia mechaniczne. Wydajny wkład filtracyjny wytworzony z włókna szklanego chroniony jest siatką z aluminium od strony wlotu powietrza. W filtrach mini-pleat złożony w małe plisy papier filtracyjny wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co powoduje, że filtry te mają wysoką żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu wymiarach dostosowanych do zapotrzebowania każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 oraz H14 – do stosowanie w przemyśle

Do zastosowań przemysłowych wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą umożliwiają filtry absolutne HEPA H13 oraz H14 . Plisy wkładu filtrującego są w nich równomiernie rozdzielone przez aluminiowe separatory, a wytrzymała obudowa, również wykonana z ocynkowanej stali, jest odporna na wodę i zmiany temperatury, co umożliwia efektywną filtrację w wymagającym środowisku (aż do 80 stopni Celsjusza). Filtry tego rodzaju montowane są tam, gdzie powinno się spełnić najwyższe normy czystości powietrza, jak przykładowo w zakładach produkujących elektronikę.

Zdjęcie dzięki uprzejmości marss.pl.

Kontakt z nami:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46