Do czego służy ogrzewanie płaszczyznowe

Kaloryfery często nie będą bez wątpienia najbardziej estetycznym pomysłem. Nie we wszystkim przypadkach można dopasować je do charakteru danego pomieszczenia – szczególnie, jeśli są to eleganckie mieszkania. Nic zatem dziwnego, iż niektórzy klienci preferują ogrzewanie płaszczyznowe – nie trzeba wtedy montować kaloryferów. To oczywiście nie jedyne zalety takich instalacji. Dlaczego więc warto wybrać jeden z nich? Jakie rodzaje ogrzewania płaszczyznowego znajdziemy na rynku?

Który rodzaj ogrzewania płaszczyznowego będzie najlepszy?

Ogrzewanie płaszczyznowe może być założone pod posadzką oraz w pionach. Systemy pierwszego typu używane są szczególnie do dogrzania mieszkań, jednak odpowiednio wybrane części umożliwiają wykorzystanie ich jako jedynego źródła energii. Ogrzewanie płaszczyznowe może stosować najróżniejsze nośniki – na rynku znajdziemy zarówno instalacje wodne, jak i powietrzne bądź zasilane prądem. Te ostatnie będą najdroższe, ale dają użytkownikom największą funkcjonalność.

Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe?

Większość osób wybiera ogrzewanie płaszczyznowe ze względu na fakt, iż nie wzbija ono brudu – jest zatem idealnym rozwiązaniem w przypadku ludzi zmagających się z alergiami. Systemy takiego rodzaju umożliwiają również regularne rozłożenie energii – a to przecież korzystnie wpływa na komfort przebywania w konkretnym wnętrzu. Ogrzewanie płaszczyznowe to również idealne rozwiązanie kłopotów z dużymi rachunkami – umożliwiają obniżenie ich o jedną dziesiątą.