Dla kogo stworzony jest biokominek?

Zwykłego kominka nie sposób zamontować w dowolnym mieszkaniu. Potrzebne jest wszak zarówno miejsce na kominek, jak i instalację odprowadzającą spaliny. Ze względu na trudności ze zrobieniem tego w blokach, na założenie kominka są w stanie pozwolić sobie jedynie mieszkańcy domów jednorodzinnych. Nie znaczy to jednak, iż z jego dobrych stron mogą skorzystać tylko oni – kiedy mieszkamy w kamienicy, a nie możemy zapomnieć o palenisku, możemy zdecydować się na biokominek. Jak działa taki gadżet? Jakie posiada plusy?

Działanie biokominka

W biokominku spalane jest paliwo płynne, a nie drewno. Paliwo do biokominka wytwarzane jest na bazie spirytusu – może przybierać postać ciekłą albo żelową. Te płynne dostępne są w butelkach, z których nalewa się je do pojemnika w biokominku, drugie zaś w tubkach do odmierzania czy palnikach, które umieszcza się w palenisku. Paliwa do biokominka nierzadko są również uszlachetniane dodatkami aromatycznymi, co umila ich używanie.

Czemu powinieneś wybrać biokominek?

Najważniejszym atutem używania biokominka jest z całą pewnością fakt, iż nie wytwarza on sadzy oraz spalin. Przez to nie trzeba montować go przy instalacji odprowadzającej spaliny, zbędne okazuje się także ich mycie. Spirytus jest absolutnie pewnym paliwem, a jego odpowiedzialne stosowanie nie powoduje żadnego zagrożenia. Z uwagi na fakt, że nie wymaga komina, może być też na wiele sposobów przenoszony przy modyfikacji wystroju mieszkania.