Biokominki stojące zapewnią wiele możliwości aranżacyjnych

Gdy nadchodzą chłodne miesiące czasem marzymy o tym, by ogrzać się wieczorem przy kominku. Wydawać by się mogło, iż mieszkając w mieście jest to niewykonalne, ponieważ w mieszkaniu nie da się ich zamontować, ale i na to znaleziono rozwiązanie. Wystarczy założyć biokominek wolnostojący.

Gdzie sprawdzą się biokominki wolnostojące

Biokominki wolnostojące to idealne rozwiązanie dla mieszkań, eleganckich hoteli czy loftów. Nie wymagają podłączenia do komina, ponieważ spalane w nich biopaliwo nie produkuje dymu, który należałoby odprowadzić na zewnątrz. Płynne biopaliwo spala się bez generowania popiołu, dlatego ich czyszczenie jest proste, a sadza nie osiada na nawierzchni mebli. Ale to co najważniejsze, to ich mobilność. Biokominek wolnostojący można postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia, ważne tylko, żeby zapewnić mu stosowną cyrkulację powietrza, ponieważ spalane biopaliwo uwalnia pewne ilości CO2. Nie jest on również montowany na stałe, dlatego kiedy skończy się okres zimowy albo jeśli zapragniemy całkiem zmienić styl pokoju, można go po prostu spakować do czasu aż znowu nie będzie nam potrzebny. Budowa biokominków, w szczególności tych wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, jest bardzo trwała. Są one też niezmiernie stabilne. Czy biokominek może całkiem zastąpić domowe ogrzewanie? Raczej nie, bowiem nie wyzwala tak dużej dawki ciepła, jak standardowy kominek, jednak jego atuty estetyczne powodują, że jest bardzo pożądanym elementem wyposażenia wnętrza.

Biokominek wolnostojący dopasujesz do każdego wystroju mieszkania

Różnorodność biokominków wolnostojących jest imponująca. Można je dopasować do praktycznie każdego stylu pomieszczenia. Do domów urządzonych w stylu nowoczesnym z łatwością dopasujemy jeden z wielu biokominków typowo bryłowych, utrzymanych w szwedzkiej estetyce i w neutralnych kolorach: szarym lub białym. Do wykończenia w stylu klasycznym albo art deco można wybrać biokominek portalowy, dostawiany do ściany, który imituje swoim designem standardowy kominek. Ci, którzy zaaranżowali dom w stylu vintage, czyli w stylu lat 60-tych, też znajdą coś dla siebie – w sprzedaży są biokominki o owalnym kształcie, które będą wspaniale komponować się przy fantazyjnych, krętych meblach z tamtego okresu. Tak naprawdę wzorów biokominków wolnostojących jest o wiele więcej – są modele w formie kolumn, niewielkie biokominki na stół oraz większe biokominki do zastosowań zewnętrznych, które są zaopatrzone w kółka ułatwiające ich przesuwanie. Autorem wzorów wielu modeli są słynni i cenieni projektanci.