utylizacja mebli Kraków, wywóz starych mebli Kraków

Zepsute szafki to nie są zwykłe śmieci – o utylizacji starych mebli

Każdy z nas z pewnością dobrze zna problem, jakie tworzą rzeczy, których wiele lat już nie potrzebujemy, a których z różnorodnych przyczyn nie potrafimy wyrzucić. Zwykle przenosimy je na strych, do piwnicy czy też do komórki lokatorskiej, aby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu. Szkopuł jednak w tym, że po wielu latach również w tych pomieszczeniach stają się tak ciasne, iż codzienne korzystanie z nich bywa do zniesienia. Dopiero to nakłania wielu z nas do przeprowadzenia dogłębnych porządków, stanowiących przesłankę do tego, by pozbyć się zwalonych na kupę przedmiotów. Takie duże sprzątanie często urządzamy również, kiedy otrzymujemy w spadku po kimś mieszkanie albo kupujemy zapuszczoną nieruchomość. Warto więc posiadać wiedzę, co zrobić ze zebranymi przedmiotami i jak szybko wykonać wywóz starych mebli z piwnicy, poddasza i domu.

Odbiór starych mebli – co z nimi zrobić?

Śmieci takie jak części ram okien, popsute meble, sprzęt RTV i AGD czy zdemontowane panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane. Jeśli potrzebujemy je wyrzucić, możemy wybierać z paru rozwiązań. Pierwsze to osobiste przewiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednakże posiadania odpowiednio przestronnego bagażnika auta albo przyczepy. Następne to poczekanie na okresową zbiórkę takich śmieci. Te przeprowadzane są z reguły raz na miesiąc – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc przymuszeni zagospodarować miejsce na przechowanie śmieci znacznych rozmiarów. Najlepsze jest trzecie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie odnajmujące go przedsiębiorstwo. Zadba ono też o legalną utylizację zebranych odpadków. Firmy wypożyczające kontenery często świadczą też fachowe wsparcie przy opróżnianiu poddasza, komórki lub całego domu.

Utylizacja mebli – ponowne przetworzenie surowca

Stare meble, jeśli zostaną przetransportowane do PSZOK-u bądź podmiotu trudniącego się utylizacją na co dzień, nie muszą być trafić na składowisko lub zostać spalone. Po rozebraniu ich na elementy składowe i posortowaniu ich wedle materiału, z jakiego są wytworzone, mogą zostać po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do wyprodukowania nowych przedmiotów. Utylizacja mebli, a głównie drewna, z którego w przeważnie są one wytworzone, polega na ogół na ich przekształceniu w płyty wiórowe, które potem wykorzystuje się do wyrobu kolejnych biurek, łóżek albo półek.

Kontakt z nami:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]