Zbiorniki stalowe – w jakich branżach są niezastąpione?

Stal nierdzewna to jeden z najstabilniejszych chemicznie stopów. Nie wchodzi w reakcje z kwasami, nie koroduje i nie traci swoich właściwości nawet w krańcowych temperaturach. Jest to zasługą zawartego w niej chromu, który przy kontakcie z powietrzem wytrąca się ze stopu i formuje na powierzchni niezauważalną gołym okiem powłokę. Chroni ona stal przed szkodliwym działaniem licznych substancji chemicznych, a także polepsza jej wytrzymałość na niekorzystne warunki. Z tego powodu zbiorniki ze stali nierdzewnej są używane w wielu dziedzinach przemysłu.

Zbiorniki stalowe dla przemysłu kosmetycznym

Ze względu na to, że stal nierdzewna nie reaguje z związkami chemicznymi wykorzystywanymi w procesie wytwarzania kosmetyków, wykonane z niej zbiorniki są chętnie stosowane w tej branży. Używa się ich zarówno do prowadzenia procesów produkcyjnych, jak i do magazynowania sporych ilości gotowych środków. Wymienione wcześniej właściwości sprawiają, że zbiorniki nierdzewne są także doskonałym rozwiązaniem dla zakładów wytwarzających i przetwarzających materiały opałowe oraz dla przemysłu chemicznego.

Zbiorniki ze stali nierdzewnej dla branży spożywczej

Zbiornik nierdzewny jest często stosowany w różnych firmach z szeroko pojętej branży spożywczej – w zakładach przetwórstwa czy też placówkach gastronomicznych. W browarach, piekarniach czy gorzelniach nierzadko spotyka się zbiorniki fermentacyjne również wyprodukowane z tego stopu. Usługi firm zajmujących się produkcją zbiorników nierdzewnych cieszą się powodzeniem w sektorze spożywczym przede wszystkim dlatego, że na tego typu pojemnikach nie zbiera się nalot, który sprzyja skażeniu ich zawartości zarazkami czy dzikimi drożdżami.