Zaufaj home stagerowi – o przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży

Tak zwany home staging, który oznacza przygotowanie nieruchomości do sprzedaży to oferta dość innowacyjna na krajowym rynku. Tendencja do wykonywania szybkich remontów wnętrza bezpośrednio przed przygotowaniem do transakcji przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych. Sprawdźmy zatem, w jaki sposób profesjonalne zaaranżowanie pomieszczeń wpływa na skuteczność transakcji.

Gwarancja skuteczności – przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży w pierwszej kolejności polega na pozbyciu się zbędnych bibelotów oraz uporządkowaniu przestrzeni. Prace obejmują szczególnie drobne remonty, czyli odświeżenie koloru ścian, wygładzenie ich struktury, położenie stylowej tapety. Tak przygotowana nieruchomość jest gotowa do sfotografowania. Kluczowym elementem jest ukazanie piękna mieszkania, co dość często jest niewidoczne, gdy właściciele nie mają zmysłu do urządzania pomieszczeń. Biura pośrednictwa udowadniają, że home staging znacząco podnosi możliwość znalezienia ewentualnych nabywców, jak również ostatecznego zakończenia procesu sprzedażowego.

Profesjonalna fotografia i stylowy wystrój, czyli przygotowanie nieruchomości do sprzedaży

Nie zapominajmy zwłaszcza o tym, że za stylowo wyposażoną nieruchomość możemy wynegocjować znacznie lepszą stawkę – nawet o 15%. Warto wynająć fachowego dekoratora, który kompleksowo urządzi lokal przed transakcją. Oprócz zmysłu estetycznego, ma on również doświadczenie z dziedziny fotografii, co pozwoli na zakamuflowanie negatywnych stron naszego lokalu.