Zalety wideofilmowania z powietrza

Niegdyś do wykonania kadrów z lotu ptaka potrzebne było użycie śmigłowca. To sprawiało, że pojawiały się one tylko w wysokobudżetowych filmach. Dziś jednak wykonanie takich ujęć okazuje się dużo łatwiejsze niż przed laty. Jest tak dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii – w tym przypadku dronów. Te obsługiwane z ziemi, miniaturowe śmigłowce są dziś stosunkowo tanie, a przy tym pozwalają na zamocowanie wysokiej klasy sprzętu fotograficznego. Z pomocą dzisiejszych dronów możliwe jest filmowanie z powietrza w wyśmienitej jakości, a koszty tych przedsięwzięć są dużo mniejsze niż kiedyś. W których przypadkach jednak najchętniej wybieramy wideofilmowanie z powietrza?

Filmowanie z powietrza – prywatne zlecenia

Obniżające się ceny dronów sprawiły, iż wideofilmowanie z powietrza staje się coraz popularniejsze w gronie zwykłych klientów. Absolutnie nie zaskakują już zdjęcia wykonane dronem upamiętniające prywatne uroczystości – na przykład przyjęcia oraz śluby. Kilka kadrów wykonanych z powietrza bardzo urozmaica film i sprawia, że ten lepiej uchwyci rozmach uwiecznionych imprez. Z tego powodu często można spotkać operatorów dronów na takich imprezach.

Pozostałe zastosowania filmowanie z powietrza

Znacznie chętniej filmowanie z powietrza wykorzystują oczywiście przedsiębiorstwa. Nie może to dziwić, bo technika ta – w porównaniu do kręcenia z helikoptera – umożliwia znaczne obniżenie kosztów produkcji klipów. Z tego powodu wideofilmowanie z powietrza jest nierzadko wybierane przez wykonawców filmów reklamowych (zwłaszcza, jeśli są to klipy popularyzujące region lub ośrodek wypoczynkowy) oraz filmów dokumentalnych. Filmowanie z powietrza jest także techniką często stosowaną przez realizatorów relacji z imprez sportowych oraz koncertów, a poza tym – na przykład przy dokumentowaniu przebiegu większych prac remontowych.