Usługi dla konstruktorów i inżynierów – profesjonalny druk 3D

Usługi druku 3D - tu dowiesz się więcej o pełnej ofercie.

Usługa drukowania 3D jest skierowana zarówno do przedsiębiorstw, jak i do osób prywatnych. Kto jest jej potencjalnym zleceniodawcą? Oferta takich usług jest kierowana głównie do konstruktorów, inżynierów, projektantów CAD, pracowników działów badawczo-rozwojowych i technicznych oraz przedstawicieli innych gałęzi przemysłu. Każda firma czy też osoba, której potrzebny jest prototyp lub model koncepcyjny wydrukowany w technologii FDM, SLS,SLA, PolyJet, oraz DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę zakładając, iż nie dysponuje własnym urządzeniem do druku 3D.

Przemysłowy druk 3D – jakie usługi świadczy CadXpert?

CadXpert – polski lider w zakresie profesjonalnych drukarek 3D i skanerów 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D,
– drukowanie 3D
Oprócz wymienionych powyżej usług CadXpert oferuje też szkolenia (online i stacjonarne). Na stronie dystrybutora znajdziemy również strefę wiedzy. Są tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i opracowane przez ekspertów CadXpert. Firma CadXpert jest też pomysłodawcą i organizatorem sympozjów Forum Druku 3D.

FDM – druk 3D w bardzo dobrej cenie

Najpopularniejszą metodą druku 3D jest FDM – za jej powodzeniem stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość wykorzystywania filamentów w obszernej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM model pokrywa się stopniowo warstwami tworzywa termoplastycznego – przy czym można określić grubość warstwy. Druk 3D FDM jest wykonywany przede wszystkim przy pomocy urządzeń profesjonalnych Stratasys i drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy, które potrzebują prototypów bądź modeli koncepcyjnych.

SLA – dokładny wydruk 3D detali

Druk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania prototypów. Ta technika – zwana również stereolitografią – polega na fotoutwardzaniu kolejnych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest oferta druku 3D metodą SLA? Do osób lub firm, które potrzebują modeli precyzyjnych, dokładnie odwzorowanych, z zachowaniem precyzji geometrii. To technika, która gwarantuje niespotykaną rozdzielczość druku i druk wyrazistych krawędzi, bardzo cienkich ścianek, detali oraz wygładzonej powierzchni.

Technologia SLS – wydruk 3D sproszkowanym poliamidem

Metoda wydruku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej metoda SLA. Również tutaj nakładane są kolejne warstwy tworzywa – w tym przypadku są to warstwy sproszkowanego poliamidu. Jakie są najistotniejsze plusy tej technologii druku 3D? Technologia SLS ma największy potencjał produkcyjny. Technologia scalania proszku poliamidowego przy pomocy lasera zapewnia odporność mechaniczną i chemiczną oraz wyrazistość kształtu.

Kontakt z nami:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]