Twoja strona została zaatakowana? Zamów odwirusowywanie WordPressa

Usuwanie infekcji z WordPressa - więcej o tej usłudze poznasz tu.

WordPress stał się w minionych latach tak wziętym systemem zarządzania treścią, iż liczbę stron i sklepów internetowych działających z jego wykorzystaniem szacuje się w tej chwili na setki milionów. Częstotliwość stosowania tego CMS-a sprawia, iż strony tworzone na WordPressie są częstym celem ataków cyberprzestępców. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, niezbędne jest czyszczenie zawirusowanego WordPressa.

Po czym rozpoznać zawirusowanego WordPressa?

Informacje na stronie zmieniły się bez Twojej wiedzy? Ze strony wysyłana jest niechciana poczta? Na witrynie znalazłeś linki do nieznanych Ci adresów? A może logowanie jest niemożliwe? To jedynie parę z popularnych oznak alarmujących o zawirusowaniu witryny. W takich przypadkach potrzebne jest ekspresowe działanie, żeby znaleźć przyczynę infekcji, a w konsekwencji przywrócić witrynę internetową do poprawnego funkcjonowania. Naprawa zainfekowanego WordPressa przeważnie przekracza kwalifikacje osób, które codziennie parają się wyłącznie tworzeniem stron oraz sklepów na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć fachowcom od tego rodzaju zadań.

Czyszczenie malware WordPress – gruntowny przegląd plików i baz danych strony

Eksperci podejmujący się czyszczenia infekcji ze stron zaprojektowanych w WordPressie podczas swoich operacji naprawczych przeprowadzają gruntowne sprawdzenie baz danych oraz plików strony. Analizują pliki wp-config oraz htaccess, a także kod zastosowanych na stronie szablonów i wtyczek. W trakcie czyszczenia zainfekowanego WordPressa dodawane są na stronie konieczne zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie kolejnych infekcji. Jeżeli trwająca dłuższy czas infekcja spowodowała dodanie strony do listy zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa specjaliści mogą podjąć również konieczne działania w celu wykreślenia jej z tego rodzaju rejestrów. Okresowe aktualizowanie WordPressa oraz używanych na stronie www wtyczek jest bardzo ważne, gdyż odwrócenie wszelkich efektów cyberataku nie jest gwarancją, iż taki przypadek nie zdarzy się w przyszłości.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]