Szkolenia EMC – zdobądź umiejętności z zakresu EMC

Kompatybilność elektromagnetyczna stała się w ostatnich latach priorytetowym aspektem przy tworzeniu urządzeń elektrycznych. Wytyczne w tym zakresie są wyjątkowo wyśrubowane. Na szczęście na rynku istnieje wiele szkoleń, które pozwalają zdobyć specjalistyczne umiejętności. Do kogo są skierowane kursy i czego można się w ich trakcie nauczyć?

Szkolenia EMC – shielding i rozwiązywanie problemów

Kompatybilność elektromagnetyczna to specjalistyczne pojęcie, które odgrywa obecnie ważną rolę. Oznacza zdolność urządzenia do poprawnej pracy w środowisku elektromagnetycznym. W związku z wytycznymi UE niezbędni są profesjonaliści, którzy zajmą się przeprowadzaniem analiz EMC. Kurs Design for EMC obejmuje wiele zagadnień. Istotne miejsce zajmuje m. in. filtrowanie, projektowanie obwodów drukowanych oraz rozwiązywanie problemów. Z kolei w trakcie szkolenia High Speed Design uczestnicy zgłębiają kwestie związane m.in. z prowadzeniem ścieżek w pamięciach DDR, emisją zaburzeń promieniowanych czy terminacją i jakością sygnału.

Szkolenia EMC – normy EN 61000-4-2 i EN 61000-4-11

Design for EMC i High Speed Design to oczywiście nie wszystkie realizowane szkolenia – specjaliści uczą analizy według norm EN 61000-4-3, EN 61000-4-5 oraz wielu innych. Istotne jest również prawidłowe posługiwanie się normami. Ze specjalistycznych kursów korzystają przede wszystkim PCB layout engineer, inżynierowe elektronicy oraz inni pracownicy inżynierii. Ważną grupą uczestników są również konstruktorzy elektronicy. Podmioty organizujące szkolenia mogą także przygotować kurs zamknięty, dostosowany do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Po odbyciu szkolenia uczestnicy dostają pisemne potwierdzenie zdobytej wiedzy.