Skąd ucieka ciepło? Przeprowadź badanie szczelności budynku

Szpary w konstrukcji nieruchomości mogą stać się przyczyną utraty nawet 30% ciepła, a to pociąga za sobą wysokie koszty wydane na centralne ogrzewanie. Chcesz, aby Twoje lokum charakteryzowało się optymalnym poziomem przepuszczalności cieplnej? Umów się na test szczelności budynku. Jak się go przeprowadza i z jakiego powodu jest tak ważny?

Badanie szczelności budynku – innowacyjna technika

Przed rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego wiele osób zastanawia się jak ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem domów. Nieważne jaką metodę ogrzewania wybierzemy, zawsze musimy liczyć się z dużymi kosztami. Na szczęście innowacyjna technologia pozwala na zastosowanie narzędzi, które lokalizują miejsca tzw. wycieków powietrznych. Badanie szczelności budynku polega na zamontowaniu w drzwiach lub oknach specjalistycznego sprzętu z wentylatorem, który wtłacza powietrze do pomieszczeń. Dzięki temu tworzy się odpowiednie podciśnienie, które umożliwia ustalenie pomieszczeń najbardziej narażonych na ucieczkę ciepła. Test szczelności budynku jest obowiązkowy w przypadku domów budowanych w technologii pasywnej, na które chcemy dostać wsparcie z NFOŚiGW.

Test szczelności budynku – zyskaj przyjazny mikroklimat w mieszkaniu

Dzięki testowi szczelności budynku masz szansę znacząco zredukować wydatki na ogrzewanie. Badanie wraz z przygotowaniem nieruchomości trwa zaledwie ok. 4 godzin. Po przeprowadzonej analizie otrzymujemy precyzyjny raport z danymi na temat nieszczelności w budynku. Usunięcie nieprawidłowości sprawia, że znikają szkodliwe przewiewy, a ciepło nie ucieka na zewnątrz. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw specjalizujących się w wykonywaniu testów szczelności budynków. Stawiasz dom pasywny i zależy Ci na dofinansowaniu? Zgłoś się do profesjonalistów, którzy pomogą Ci zweryfikować stan budynku.