Poszukiwania mieszkania do wynajęcia w Krakowie. Jak nie przepłacić?

Najlepszym rozwiązaniem dla poszukujących lokum jest rzecz jasna kupno lokalu, ale często nie jesteśmy w stanie się na to zdecydować. Poza tym spora grupa szukających po prostu nie potrzebuje kupować własnego lokum – dla przeprowadzających się do Krakowa wyłącznie do pracy czy szkoły korzystniejszym rozwiązaniem okaże się na pewno wynajem. W Krakowie dostępnych jest mnóstwo lokali do wynajęcia – obok budynków wolnostojących czy luksusowych mieszkań, znajdziemy także pokoje, a te okażą się świetnym rozwiązaniem dla studentów z niezbyt zasobnym budżetem.

Jak dużo zapłacisz za mieszkania do wynajęcia w Krakowie?

Ceny wynajęcia nieruchomości w Krakowie okazują się naprawdę rozmaite. Najmniej kosztowne będą rzecz jasna pomieszczenia w lokalach przeznaczonych dla uczniów – nietrudno możemy wyszukać anonse w granicach kilkuset zł. Mieszkania do wynajęcia w Krakowie o średnim metrażu – około 30 metrów – można wynająć nawet za nieco ponad 1000 zł na miesiąc. Koszty zależą oczywiście od położenia – na przykład w okolicach Rynku Głównego zapłacimy nawet siedem razy wyższe sumy.

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie – jak wydać mniej?

Do wspomnianych kosztów dołączyć musimy także opłatę naliczaną przez pośrednika. Na szczęście można tego uniknąć. W jaki sposób? Wystarczy skorzystać z portalu ominposrednika.pl i tak wyszukać ciekawe dla nas oferty. Warto dodać, że portal ten to także najbardziej trafione rozwiązanie dla osób oferujących wynajem, gdyż w ten sposób mają szansę także skorzystać z wielu opcjonalnych narzędzi dla nich przeznaczonych.