Po co przeprowadza się badanie termowizyjne budynku?

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy chcemy cieszyć się komfortem termicznym w domu. Masz w planach termomodernizację nieruchomości? A może zależy Ci na weryfikacji jakości przeprowadzonych już robót? Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na badanie kamerą termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – sprawdź problemy ze szczelnością budynku

Prawidłowe ocieplenie ścian pozwala zredukować straty ciepła i uzyskać duże oszczędności związane z paleniem w piecu. Twój budynek jest ocieplony i chcesz przekonać się czy prace zostały wykonane prawidłowo? Duże straty ciepła wynikają z niewłaściwej izolacji fundamentów. Doskonałą metodą wychwycenia powodów strat ciepła w pomieszczeniach jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego jesień i zima jest optymalnym czasem na wykonanie takiego badania? Analizę będzie można przeprowadzić tylko wtedy, gdy różnica między temperaturą na zewnątrz, a temperaturą w pomieszczeniu będzie wyższa niż piętnaście stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy z dużą dokładnością ustalić problemy ze szczelnością budynku i mostki cieplne.

Badanie termowizyjne budynku – zidentyfikuj źródła utraty ciepła

Z jakiego powodu diagnostyka termowizyjna stała się tak popularna? Wskutek błędów w izolacji termicznej w pomieszczeniach może pojawić się wilgoć. Badanie kamerą termowizyjną nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być przeprowadzana bez jakiejkolwiek fizycznej ingerencji w strukturę budynku. Efekty badań zapisywane są na tzw. termogramie, a miejsca utraty ciepła zaznaczone na granatowo. Odczytywanie wyników wymaga technicznego doświadczenia, dlatego diagnostyką termowizyjną zajmują się profesjonaliści. Chcesz przekonać się czy Twój dom jest przygotowany na nadejście zimy? Zaufaj nowoczesnym metodom diagnostycznym, które zidentyfikują mostki termiczne.