Organizujesz imprezę? Pamiętaj o druku plakatów!

Mimo pojawienia się wielu form promocji internetowej, zwykłe sposoby wciąż są bardzo efektywne. Zwłaszcza w przypadku wydarzeń takich jak koncerty, gdzie plakaty potrafią przyciągnąć mnóstwo uczestników. To z tego powodu druk plakatów nadal cieszy się sporym uznaniem, a żaden event nie potrafi obejść się bez promocji na ścianach. O czym jednak pamiętać organizując kampanię stosującą afisze? Jak je tworzyć? Jakiej firmie zlecić ich druk? Gdzie je dystrybuować?

Nie tylko druk plakatów

Nim zlecimy komuś druk plakatów, warto rzecz jasna odpowiednio je opracować. Poster powinien przykuwać wzrok potencjalnego gościa wydarzenia, zatem tę pracę warto powierzyć sprawdzonemu grafikowi. Nie zapominajmy również, że uczestnik imprezy nie będzie dużo na niego patrzył – powinny więc pojawić się na nim różne niezbędne dane, zaś jego forma powinna być minimalistyczna. Dopiero po stworzeniu należy zwrócić się do przedsiębiorstwa oferującego druk plakatów. Nie kierujmy się tylko kosztami – sprawdźmy również jakość farby oraz używanych papieru.

Druk plakatów – jak sprawić, żeby się opłacało?

Dla sukcesu kampanii reklamowej ważny jest nie tylko druk plakatów w dobrej drukarni , ale też ich właściwa dystrybucja na ulicach. Najlepiej wybierać te ulice, na których spotkać można więcej osób – szybciej dostrzegą wówczas nasz plakat. Wystrzegajmy się poza tym słupów, na których zakazano umieszczania plakatów – zostaną prędko ściągnięte, więc mało ludzi dowie się o organizowanym wydarzeniu. Nie zapominajmy także o mandatach, które wiążą się ze złamaniem regulaminu.