O czym warto wiedzieć wybierając domenę dla strony www?

Nowoczesne przedsiębiorstwa nie są w stanie funkcjonować bez właściwie zrobionej witryny www, która okaże się niezbędna również w przypadku osób przeprowadzających indywidualne projekty. Bez niej zyskanie nowych klientów jest niemożliwe, co związane jest rzecz jasna ze zdecydowanie mniejszymi zarobkami. Strona internetowa musi być rzecz jasna funkcjonalna oraz przykuwająca wzrok, ale poza tym bardzo istotna będzie również domena, która do niej prowadzi. Wybierając domenę warto postawić na frazy kojarzące się z działalnością firmy i chwytliwe. Jak jednak zamówić domenę? O czym pamiętać przy jej wyborze? Na ofertę jakiej firmy dobrze się zdecydować?

Jak rezerwować domeny?

Główny człon domeny, jak przed chwilą wspomnieliśmy, rzutuje na liczbę strony – częściej odwiedzane będą te, do których prowadzą chwytliwe domeny. Domena potrafi także w pewnym stopniu rzutować na pozycję strony w wyszukiwarkach – dobrze zatem zatroszczyć o to, by kojarzyła się z charakterem sektora, w którym funkcjonuje przedsiębiorstwo. Najchętniej rezerwowane w Polsce domeny to oczywiście nadal „.pl”, „.com”, „.biz” oraz „.org”, jednak niekiedy lepszym rozwiązaniem będzie mniej typowa domena – na przykład w przypadku kanałów radiowych świetnie sprawdza się „.fm”, przypisana urzędowo do Mikronezji, natomiast telewizyjnych – należąca do Tuvalu domena „.tv”.

Rejestrujemy domeny – co dalej?

Przedsiębiorstwa bez swojej serwerowni najlepiej postąpią rezerwując domenę w firmie świadczącej również przestrzeń serwerową. Tak ustrzeżemy się problemów związanych z przypisaniem domeny, a często także otrzymamy dodatkowe rabaty. Wybierając pakiet warto sprawdzić jego parametry. Jeśli prowadzimy niedużą stronę, nie powinniśmy zamawiać sporego pakietu – duża część zasobów nie zostanie użyta. Jeżeli zaś nasza witryna jest często wyświetlana, nieduży pakiet może być niewystarczający, a to będzie objawiało się wolnym generowaniem. W wyborze właściwego pakietu z pewnością wspomoże nas specjalista z firmy hostingującej naszą stronę.