Na czym polega usługa sprzątania strychów i piwnic?

Niektóre śmieci nie powinny trafić do normalnego zbiornika na odpady. Przyczyny tych zakazów bywają różne – czasem śmieci są po prostu za duże, innym razem jest to sprzeczne z wprowadzonymi w naszym kraju aktami prawnymi. Jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi śmieciami? Należy przewieźć je do pobliskiego PSZOK-u, innymi słowy punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. W każdej gminie powinien pracować co najmniej jeden PSZOK, chociaż w dużych miejscowościach możemy czasem wybrać jeden z wielu punktów. To jednak rozwiązanie dostępne jest wyłącznie dla tych, którzy mają własny samochód i sporą ilość wolnego czasu. Reszta odpowiedzialnie uczyni, decydując się na wypożyczenie kontenera na śmieci.

Sprzątanie strychów i renowacje – kiedy zamówić kontener?

Podczas różnego rodzaju prac generowane są niestandardowe odpady. Najczęściej są to remonty mieszkań i przebudowa domu – idzie przede wszystkim o spore wolumeny gruzu, ale też opakowań po artykułach budowlanych. Dzierżawa kontenera okaże się również świetnym wyjściem, jeśli planujemy opróżnianie strychu – wówczas pomieścimy w nim wszystkie nieprzydatne od dłuższego czasu niedziałające urządzenia, stare meble i sprzęty. Prace remontowe czy sprzątanie strychów staną się znacznie łatwiejsze, jeśli z okna domu do kontenera będzie prowadzić specjalny rękaw, który pozwoli bezpiecznie przetransportować odpady bez potrzeby wyczerpującego wchodzenia i schodzenia ze schodów.

Na czym polega usługa sprzątania strychów oraz kontenerowego wywozu śmieci?

Wywóz różnorodnych odpadów, ale również sprzątanie strychów, to usługi oferowane między innymi przez firmę DPR. W ich ramach zapewnia się klientowi kontener o ustalonej kubaturze, który ten przez okres wskazany w umowie zapełnia zniszczonymi sprzętami lub odpadami budowlanymi. Kontener jest w następnej kolejności odbierany z miejsca prac, a nagromadzone śmieci przekazywane są do miejsca, w którym zostaną legalnie przetworzone zgodnie z ustawą o odpadach.