Mieszkaj tak jak lubisz – o usłudze projektowania wnętrz

Jak rozplanować posiadane mieszkanie, by było komfortowe i urządzone z dużym wyczuciem smaku? To pytanie niezwykle często zadają sobie osoby, które stoją przed potrzebą wyposażenia domu bądź mieszkania. Z pewnością osoby, które mają z tym problem, równie często stawiają pytanie: czy zdać się na usługi oferowane przez architektów wnętrz?

Projektowanie wnętrz – samodzielnie czy z udziałem architekta?

W chwili obecnej w sprzedaży znajduje się zaskakująco szeroka oferta mebli oraz elementów dekoracyjnych. W konsekwencji wydaje się, że aranżacja domu jest wyjątkowo prosta. Okazuje się jednak, że niemało osób ma z tym problem. Nie ma się więc co dziwić, że zapotrzebowanie na usługi świadczone przez architektów wnętrz jest wielkie. Z porady takiego specjalisty warto skorzystać przede wszystkim wówczas, gdy nasze mieszkanie ma specyficzne kształty. Doświadczenie, którym dysponuje ten specjalista pozwoli mu urządzić wnętrze bardzo funkcjonalne. Projektant wnętrz jest też naprawdę kompetentną osobą do tego, by zasugerować nam modyfikacje w układzie ścian. Na skutek tego nawet naprawdę niefunkcjonalne mieszkanie można przeobrazić w wygodne wnętrze.

Projektowanie wnętrz – jakimi pracami zajmie się architekt?

Zakres prac, które można powierzyć architektowi wnętrz jest bardzo szeroki. Uzależnione jest to rzecz jasna od posiadanych przez nas możliwości finansowych, ale też od posiadanych przez nas oczekiwań. Doświadczony architekt powinien kierować się przy projektowaniu wytycznymi od właściciela nieruchomości. Wspólnie więc powinniśmy zastanowić się, jakiego rodzaju meble będą komponowały się z danym pomieszczeniem, jakie elementy o charakterze dekoracyjnym powinny się w nim znaleźć albo jakie światło będzie najkorzystniejszym wyborem dla naszego domu. Profesjonalni projektanci wnętrz nie ograniczają się obecnie tylko do zaprezentowania klientom rysunków zmian. Zdecydowana większość nie przenosi już swoich pomysłów na kartkę papieru, ale wykonuje je w profesjonalnych programach graficznych. Na skutek tego klienci mogą dokładnie poznać projekt. Wizualizacja 2D jest obecnie standardem – projektant realizuje dalej swoją pracę dopiero po akceptacji aranżacji przez zamawiającego.