Meble ze stali nierdzewnej – cechy i zastosowanie

W zakładach przetwarzających artykuły spożywcze, w kuchniach i gabinetach medycznych lub kosmetycznych nadzwyczaj ważne jest zachowanie całkowitej higieny. To wymaga nie tylko przestrzegania rygorystycznych procedur i stosowania środków dezynfekujących, ale również odpowiedniego sprzętu. Przybory i meble użytkowane w takich punktach nie mogą wchłaniać zanieczyszczeń, a ich powierzchnia powinna dawać możliwość łatwe i gruntowne czyszczenie oraz dezynfekowanie. Wobec tego w miejscach, gdzie najważniejsza jest czystość, najlepiej zdają egzamin meble ze stali nierdzewnej.

Meble ze stali nierdzewnej – stojaki, blaty, okapy

Meble ze stali nierdzewnej są nader często używane w gastronomii, piekarnictwie oraz przetwórstwie spożywczym. W zapleczach kuchennych bufetów czy restauracji wykorzystuje się między innymi regały do magazynowania żywności, blaty i stoły. Oprócz tego warto napomknąć o zmywakach i okapach, a także wszelkiego rodzaju stojakach, które mogą być użyte do wyrastania chleba. Optymalną eksploatację pomieszczenia zagwarantują meble ze stali nierdzewnej na zamówienie – dzięki nim uda się urządzić wygodną kuchnię także na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Meble ze stali nierdzewnej dla branży medycznej

Projektując wymiary mebli ze stali nierdzewnej, producent uwzględnia też potrzeby gabinetów kosmetycznych oraz medycznych. Tu istotne znaczenie mają stoły i regały pozwalające składować w sterylnym otoczeniu przyrządy oraz środki używane podczas zabiegów. Meble ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie wymagania stawiane względem sprzętu wykorzystywanego w gabinetach medycznych – pozwalają na zachowanie jałowości otoczenia, są mocne i schludne.