Leasing samochodu – przydatny instrument

Leasing samochodu jest instrumentem niezwykle często wykorzystywanym przez funkcjonujące na rynku korporacje i spółki. Dzięki temu możemy zagwarantować załodze zarówno samochody osobowe, ale również dostawcze. Sprawdźmy więc czym charakteryzuje się leasing samochodów i dlaczego jest tak rozpowszechniony.

Czy leasing samochodu to dobre rozwiązanie

Leasing polega na odpłatnym wynajmie auta przez określony czas, a jego najważniejsze reguły omawia specjalna umowa. Procedura ta obejmuje z reguły 2 podmioty: leasingodawcę i leasingobiorcę, czasami również pośredników. Taka forma dzierżawy aut firmowych jest ewidentnie tańsza niż standardowe oferty bankowe, umożliwia optymalizację podatkową, a flota pojazdów nie wchodzi w zakres środków trwałych. To rozwiązanie sprawia, że możemy zagwarantować podwładnym auta potrzebne do przewozu zaopatrzenia, jeżdżenia do odbiorców oraz bezpiecznego przemieszczania się.

Leasing samochodu – zleć to profesjonalistom

Koniec z martwieniem się o środki na niesprawne i używane auta oraz zaciąganiem drogich pożyczek – leasing samochodów jest remedium na tego typu problemy. To narzędzie doskonałe dla początkujących przedsiębiorstw, które nie posiadają sporego kapitału. Wszystkie czynności są zrozumiałe, a leasingodawca nie prześwietla naszej zdolności kredytowej. Nie zapominajmy, że poszukując usług leasingowych, najlepiej zdecydować się na fachową pomoc firm pośredniczących.