Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Sprzątanie piwnicy albo strychu, przebudowa lub budowa domu, prace w ogrodzie, remont mieszkania – co łączy te, na pierwszą myśl kompletnie niezwiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich pojawiają się znaczne ilości odpadów, których nie powinniśmy wyrzucać do odpadów komunalnych. Zużyte meble i sprzęty domowe, gruz budowlany, a także odpady zielone i ziemia muszą być dostarczone do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednakże zrobić, jeżeli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich sytuacjach najodpowiedniej uczynimy decydując się na kontenerowy wywóz odpadów.

Wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz śmieci w przystosowanych do tego kontenerach to usługa pozwalająca uniknąć wywożenia odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Oferująca go firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dobranej do zaawansowania prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie wskazanym w umowie napełnić go śmieciami bez obaw o to, iż poniesie konsekwencje przewidziane za ich niewłaściwe składowanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od niego kontener na śmieci wraz z odpadami. To na niej leży w tym momencie obowiązek zadbania o zgodną z prawem utylizację śmieci, co jest rozwiązaniem bezproblemowym i praktycznym.

Komu polecamy kontenerowy wywóz śmieci?

Wywóz śmieci zamawiają różni klienci. Z oczywistych przyczyn usługi tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się wśród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie mogą zapewnić transportu odpadów do PSZOK-u. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również chętnie wybierany przez inne firmy. Korzystają z niego m.in. przedsiębiorstwa remontowe, ogrodnicze czy budowlane. Zimą to też najlepszy sposób na magazynowanie i wywiezienie śniegu usuniętego z boisk, dróg wewnętrznych, parkingów czy trawników.