Jak pielęgnacja drzew wpływa na ich wygląd

Parki w miastach wymagają wyjątkowej dbałości – drzewa należy regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Kiedy stosuje się frezowanie pni i czy wynajęcie fachowej firmy jest konieczne? W jaki sposób pielęgnuje się krzewy w miastach? Zachęcamy do zapoznania się z naszym mini-przewodnikiem.

Pielęgnacja drzew – czy należy przycinać młode drzewa?

Cięcia techniczne, montaż wiązań elastycznych, frezowanie pni – wszystkie te czynności pomagają przywrócić ogrodom miejskim estetyczny wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed spadającymi konarami. Częste przycinanie młodych nasadzeń daje wiele korzyści – korona ładniej się prezentuje, a drzewo rodzi więcej owoców. O starsze drzewa też trzeba dbać – zainfekowane konary powinno się cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy konary drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Pomoc specjalistycznej firmy jest potrzebna także po wichurach, kiedy uszkodzone drzewa mogą zagrozić bezpieczeństwu ludzi.

Pielęgnacja drzew – jaki sprzęt wykorzystywany jest przy wycince

Polskie prawo często jest nowelizowane. Procedury z biegiem lat zostały uproszczone, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych nie należy do łatwych zajęć. Nierzadko wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny także do usunięcia pozostałości po korzeniach. Wtedy warto skorzystać z pomocy firmy zewnętrznej, która dysponuje doświadczoną kadrą. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni wykonywane już po wycięciu drzewa. Specjalne maszyny rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można z kolei zagospodarować np. jako produkt na opał.