Ewidencja czasu pracy – jak to uprościć?

Ewidencja czasu pracy jest zarówno określonym przepisami obowiązkiem każdej firmy, jak i narzędziem, z którym będziemy mogli odpowiednio rozliczyć załogę. Podpisywana lista rzadko się sprawdza – pracownicy mogą wszak wpisywać nieprawdę, a w przypadku dużych zakładów jest powodem naprawdę poważnych problemów. Jak im zapobiec? Doskonałym pomysłem na pewno będą komputerowe narzędzia do ewidencji czasu pracy. Zachęcamy do lektury tekstu, w którym wymieniamy ich plusy i udowadniamy, iż sprawdzą się w każdej firmie.

Komputerowa ewidencja czasu pracy – atuty

Najważniejszą dobrą stroną elektronicznych systemów ewidencji czasy pracy jest niewątpliwie komfort – kadra kierownicza nie ma obowiązku spisywać informacji z dokumentów, bo robi to za nich komputer. W dowolnym momencie możemy też uzyskać dostęp do ciekawych dla nas danych oraz dowiedzieć się, jak załoga wykonuje powierzoną im pracę. Takie narzędzia minimalizują także ryzyko manipulacji – zwłaszcza, gdy wyposażymy je w kamerę. Unikniemy tak przypadków, gdy za pracownika „odbija się” ktoś inny.

Komputerowa ewidencja czasu pracy – o co chodzi?

Komputerowa ewidencja czasu pracy jest możliwa dzięki specjalnym terminalom rejestrującym wejście i wyjście z pracy. Dzieje się to z użyciem kart, które po przybliżeniu do terminalu przesyłają do niego odpowiedni sygnał. Zdobyte dzięki temu informacje są przekazywane do systemu, a do niego kierownictwo może uzyskać dostęp nawet za pośrednictwem podręcznego komputera.