Coaching – podnieś satysfakcję z życia zawodowego

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o coachingu Kraków? Doskonale trafiłeś! Wejdź na janklusak.pl/oferta/coaching/.

Całkowite spożytkowanie swojego potencjału może być niełatwe. Czasami przyczyną kłopotów są kwestie psychologiczne, kiedy indziej zwyczajnie brakuje nam motywacji. Niezależnie od przyczyny, tego rodzaju przeciwności bywają naprawdę uciążliwe i nieraz uniemożliwiają rozwój osobisty czy zawodowy. Co więcej, pokonanie ich bez pomocy osób trzecich jest często jest niewykonalne albo co najmniej wyjątkowo trudne. Dlatego warto wspomóc się wiedzą specjalistów. Tym bardziej, że metody, z których korzystają współcześnie coache, w szeregu przypadków okazują się nader efektywnym instrumentem w przezwyciężaniu przeszkód blokujących ścieżkę do realizacji zaplanowanych celów.

Profesjonalny coaching. Na czym to polega?

Współpraca z coachem powinna zacząć się od wzajemnego poznania się obu stron. By osiągnąć oczekiwane rezultaty, na wstępie najważniejsze jest niewątpliwie zbudowanie obopólnego zaufania i specyficznego typu zrozumienia. W ciągu początkowych sesji – które można odbyć przez telefon czy też za pomocą rozpowszechnionych komunikatorów internetowych – coach pozna też cele, cechy charakteru i kwalifikacje swojego klienta, a także uzgodni z nim strategię działania. W czasie współpracy zwykle prowadzi się kilka sesji coachingowych (w dwutygodniowych interwałach), które trwają na ogół 90 minut. Ostatnie spotkanie jest z kolei okazją do ewaluacji działań oraz sprawdzenia, jak klient poradzi sobie z danymi przeszkodami samodzielnie. To, jakie zagadnienia będą analizowane w czasie sesji coachingowych zależy od priorytetów osoby zwracającej się o pomoc – może to być podniesienie szeroko rozumianego zadowolenia z życia bądź zwiększenie jego wydajności.

Coaching – rozszerz swoje kwalifikacje zawodowe bądź personalne

Na coaching można zdecydować się w rozlicznych sytuacjach. Jedną z najważniejszych pobudek przemawiających za skorzystaniem z pomocy coacha, jest dążenie do pełnego zagospodarowania swojego potencjału celem rozszerzenia kwalifikacji personalnych bądź zawodowych. Coach psycholog może też w zauważalny sposób wspomóc nas w podniesieniu komfortu życia, zwiększając stopień zadowolenia lub ucząc, jak poskramiać niepokoje.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]