Coach biznesu pomoże rozwinąć Ci kompetencje zarządzania zespołem

Potrzebujesz fachowej porady coacha biznesu? Kliknij tu.

Sektor zatrudnienia w ostatnich latach jest nadzwyczaj konkurencyjny i wymusza ciągłe dostosowywanie się do jego bieżących wymogów. Dlatego tak znaczący jest nie tylko rozwój osobisty jednostkowego pracownikafirmy, ale także sprawna organizacja pracy większych grup osób zatrudnionych. W takich działaniach najlepiej wspomóc się doświadczeniem profesjonalnego coacha.

Sesje z coachem kariery – zdobądź nowe umiejętności zawodowe

Profesjonalny coach psycholog służy pomocą w rozszerzeniu zakresu umiejętności danej osoby, otwiera ją na potencjalne zmiany i przyszłe wyzwania zawodowe. Za sprawą wsparcia może ona znacznie skuteczniej rozwijać swoje umiejętności, co przekłada się na lepsze wyniki w pracy, ale także otwiera ciekawsze perspektywy kariery. Coach skupia się na aspiracjach i celach klienta, dlatego sesje z nim każdorazowo są spersonalizowane, zorientowane na zrealizowanie uzgodnionych zadań. Kto przeważnie postanawia skorzystać z usług doradcy zawodowego? To przede wszystkim menedżerowie bądź właściciele firm, którzy chcą rozwijać swoje kompetencje w obszarze nadzoru i planowania pracy.

Jak przebiega praca z coachem biznesu?

Podłożem owocnej w pożądane rezultaty pracy z coachem kariery, jest staranne poznanie klienta. Dlatego pierwsze spotkanie z coachem skupia się na dokładnym ustaleniu oczekiwań oraz ambicji klienta, poznanie jego sytuacji zawodowej, doświadczenia, najdotkliwszych porażek oraz największych zwycięstw zawodowych. Pozwala to określić, czy najodpowiedniejszą strategią rozwoju będzie coaching czy może doradztwo, jak również wybrać ilość i częstotliwość sesji potrzebnych do osiągnięcia zakładanych rezultatów. Rozmowa wstępna nie musi przebiegać z doradcą zawodowym twarzą w twarz – można umówić się na spotkanie przez telefon albo internet. Po przeprowadzeniu uzgodnionej serii sesji coach opracowuje podsumowanie całego procesu. Wymienia w nim, czy osiągnięte zostały poszczególne zamierzenia, jak również gdzie ewentualnie potrzebna jest dalsza praca.

Jan Kłusak - doradca HR, coach biznesu, psycholog

Mob.: +48 500 456 374
E-mail: [email protected]