Co warto wiedzieć o zakładaniu trawników?

Założenie trawnika w ogródku nie przysporzy nam większych problemów – także, jeżeli nasze praktyczne umiejętności nie są wystarczające. Problemy na pewno pojawią się niestety, jeżeli konieczne będzie zakładanie trawników o dużej powierzchni lub zlokalizowanych w najważniejszych miejscach – m. in. w centrach miejscowości, przed urzędowymi obiektami bądź w pobliżu szkół. Takie trawniki powinny bowiem doskonale się prezentować i poradzić sobie z nawet naprawdę intensywną eksploatacją. Zakładanie trawników warto zatem zlecić specjalistom oraz zyskać gwarancję, że efekty okażą się zadowalające. O czym jednak musimy pamiętać przy wyborze ekipy świadczącej takie usługi?

Jakie trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników wykorzystują różne rodzaje traw – z darni oraz wysiewu. Wszystkie mają odmienne wady i zalety. Te pierwsze stosowane są przede wszystkim podczas zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich plusy to zwłaszcza łatwy montaż (również na skarpach) oraz od razu zauważalne efekty, jak również odporność na wodę i mróz. Trawniki z nasion są natomiast znacznie tańsze od tych z rolki (przez co doskonale nadają się do stosowania na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej pracochłonnej opieki.

Komu zlecić zakładanie trawników?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie większych trawników w reprezentacyjnych miejscach wymaga sporej wiedzy i użycia odpowiednich sprzętów (na przykład agregatorów czy spychaczy) i surowców. Dlatego przed tym, jak wybierzemy ofertę danej firmy, staranie przemyślmy wszystkie za i przeciw. Koniecznie dowiedzmy się, jakimi maszynami posługują się jej pracownicy i czy posiadają odpowiednie umiejętności. Trafionym wyjściem okaże się też znalezienie komentarzy dotyczących firmy w sieci – być może unikniemy dzięki temu niemiłych pomyłek.