Chcesz zostać coachem? Skorzystaj ze szkoleń dla trenerów

Rynek szkoleń dynamicznie się rozwija, a usługi coachów stają się bardziej popularne. Wśród Polaków zaczyna się zauważać zwiększone zainteresowanie poszerzaniem kwalifikacji zawodowych i coachingiem. Myślisz o tym jak zostać szkoleniowcem i jak zdobyć niezbędne kwalifikacje? Sprawdź nasz artykuł.

Szkolenia dla trenerów – poszerzanie kompetencji zawodowych i mentoring

Trener to zawód wymagający fachowego przygotowania. Przedstawiciele tego zawodu często rozwiązują konflikty międzyludzkie, dlatego muszą umieć nawiązywać długofalowe relacje. Uważasz, że posiadasz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu coacha? Weź udział w kompleksowych szkoleniach, przygotowujących do stawienia czoła różnym problemom. Na rynku istnieje dużo programów dla potencjalnych coachów. Najlepsze stosują różnorodne i innowacyjne metody szkoleniowe, np. metodę rządu, dramę, dyskusje grupowe, jak również burze mózgów. Szukasz najlepszego programu? Ustal czy umożliwia staranie się o rekomendację niezależnych instytucji psychologicznych.

Szkolenia dla trenerów – stwórz indywidualny system pracy

Niezwykle istotnym modułem każdego kursu dla trenera jest tzw. proces grupowy, który zawiera cztery stadia – formowanie się grupy, wystąpienie sporu, definiowanie zasad rządzących grupą oraz ostatecznie – wspólne realizowanie zadań. Profesjonalny program szkoleniowy uczy także treningu interpersonalnego, podejmowania decyzji i pomaga wypracować indywidualny styl każdego trenera. Kluczowe są też elementy takie jak trening zadaniowy, współpraca w grupie i budowanie porozumienia z grupą. Zastanawiasz się jak zostać szkoleniowcem? Odpowiednio skonstruowany kurs pomoże Ci podjąć świadomą decyzję i nauczy Cię przeprowadzać interesujące i efektywne szkolenia. Po jego ukończeniu będziesz umiał dobrać techniki pracy do specyfiki grupy i współpracować w teamie trenerskim.