Chcesz wynająć detektywa? Dowiedz się, jak może Ci pomóc

Usługi detektywów cieszą się popularnością. Decydujemy się na na ich wynajęcie nie tylko w przypadku problemów rodzinnych. Ich usługi okazują się pomocne także dla przedsiębiorców – pozwalają np. sprawdzić czy pracownik korzystający ze zwolnienia lekarskiego naprawdę jest niezdolny do pracy lub czy informacje przedłożone przez niego w zgłoszeniu o pracę nie zostały zakłamane. Warto zatem dowiedzieć się nieco na temat tego, jakie umiejętności winien posiadać prywatny detektyw i w rozwiązaniu jakich problemów może nam pomóc.

Prywatny detektyw – wymagania

Nie każdy może pracować jako prywatny detektyw. Aby legalnie wykonywać ten zawód, należy posiadać stosowną licencję wydawaną po zdaniu państwowego egzaminu. Miejmy jednak na uwadze, iż osoby przystępujące do egzaminu muszą także spełnić uprzednio określone wymagania. Najistotniejsze z nich to posiadanie świadectwa o nieposzlakowanej opinii uzyskanego od komendanta powiatowego lub miejskiego Policji, co najmniej średniego wykształcenia i obywatelstwa jednego z krajów należących Unii Europejskiej. Wymogiem jest też niekaralność, a odnośnie byłych funkcjonariuszy Policji – brak zwolnienia dyscyplinarnego. Co ważne, osoby starające się o licencję detektywa muszą ukończyć 21 lat.

W jakich przypadkach szukać pomocy detektywów?

Większość zleceń, które realizują detektywi dotyczy wszelkiego typu spraw rodzinnych. Do biura detektywistycznego możemy zgłosić się między innymi kiedy podejrzewamy, iż nasz partner jest niewierny lub nie mamy pewności, czy drugi rodzic naszego dziecka odpowiednio się nim opiekuje. Prywatny detektyw pomoże nam również ustalić rzeczywistą wysokość dochodów byłego małżonka, co bywa bardzo przydatne w przypadku spraw o ustalenie wysokości alimentów.