Biuro rachunkowe – dlaczego warto z niego skorzystać

Prowadzenie własnej firmy to skomplikowane przedsięwzięcie , które wymaga uwzględnienia wielu czynników. Zignorowanie nawet jednego z nich może skończyć się ogromnymi problemami. Wśród tych naprawdę ważnych wymienić trzeba księgowość, zatem bardzo dużo firm decyduje się na utworzenie specjalistycznego wydziału księgowego. Jakkolwiek zdecydowanie wygodniejszym wyjściem jest wynajęcie biura rachunkowego, którego znalezienie aktualnie nie stanowi żadnego problemu.

Jakiego rodzaju pomoc świadczy biuro rachunkowe?

Biura rachunkowe funkcjonujące aktualnie na terenie naszego kraju dysponują naprawdę szerokim wachlarzem usług. Podejmują się prowadzenia tak księgowości pełnej, jak i uproszczonej. Biura rachunkowe mają w swojej ofercie również obsługę kadrową oraz płacową. Mogą reprezentować przedsiębiorstwo przed fiskusem, GUS, czy Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Wykonują różnorodne raporty budżetowe i prowadzą porady księgowe. W ich ofertę wchodzi też rejestracja spółek oraz ich zamykanie. Dużo biur rachunkowych powiększa znacznie oferowane usługi, np. przez przygotowywanie elektronicznych wniosków do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o dofinansowanie dla przedsiębiorstw, które podjęły decyzję o zatrudnieniu niepełnosprawnych pracowników.

Czemu warto zlecić księgowość biurom rachunkowych?

Uruchamianie w firmie oddziału księgowego nie jest rozwiązaniem opłacalnym. O wiele lepiej jest postawić na powierzenie prowadzenia ksiąg rachunkowych firmie zewnętrznej, tj. właśnie do biur rachunkowych. Jest to wyjątkowo rekomendowane w wypadku niewielkich firm, stowarzyszeń oraz fundacji, gdyż jest to naprawdę bardziej korzystne wyjście, a ponad to związane jest z przeniesieniem odpowiedzialności na zewnętrzną firmą. Obecnie znalezienie solidnego biura rachunkowego świadczącego usługi na wysokim poziomie nie jest problemem.

Kontakt z nami:
Kancelaria Rachunkowa Frankowska sp. j.
ul. Mogilska 40/32
31-546 Kraków

Mob.: + 48 605-441-057
E-mail: [email protected]