Biuro rachunkowe – czym się zajmuje?

zobacz biuro rachunkowe na brabis.pl

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach okazuje się zwykle źródłem niemałych problemów. Nieduże podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, aby zatrudnić specjalistę ds. księgowości na etat, a ich właściciele nie zawsze potrafią sumiennie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż sądzi wielu czytelników – należy tylko postawić na pomoc świadczoną przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać gwarancję tego, że poziom współpracy będzie zadowalający?

Plusy korzystania z usług biura rachunkowego

Na współpracę z biurem rachunkowym powinniśmy zdecydować się przede wszystkim ze względu na dobro finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy profesjonalistom ds. finansów, zyskamy gwarancję, że konsekwencją ewentualnych kontroli prowadzonych przez Urząd Skarbowy nie będzie wystawienie kary. Pomoc świadczona przez biuro rachunkowe to również oszczędność funduszy oraz czasu – nie musimy troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani przyjmować do pracy specjalisty na pełen etat. Należy także napomknąć o komforcie, jaki niosą ze sobą takie usługi. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności codziennie jeździć osobiście do biura rachunkowego, dlatego że wiele kwestii można koordynować z opiekunem naszej firmy za pośrednictwem e-maila.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto sugerować się tylko cennikiem porad – nadzwyczaj niskie koszty usług zazwyczaj zwiastują ich niedostateczną jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego największą wagę przyłóżmy do dowiedzenia się, czy jego pracownicy mają odpowiednie certyfikaty, przykładowo certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku bądź certyfikat księgowego wydawany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie podatku dochodowego osób zatrudnionych.

Kontakt z nami:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]