Zleć montaż rusztowań profesjonalnej firmie

Chyba każdy z nas chociaż kilka razy w życiu widział rusztowania. Te interesujące konstrukcje wykorzystywane są powszechnie w budownictwie. Ich wykorzystanie sprawia, że możliwe jest prowadzenie prac na dużych wysokościach bez narażania swojego życia i zdrowia. Z jakich elementów składają się rusztowania? Gdzie dokładnie są wykorzystywane?

Montaż rusztowań: budowa i możliwości ich wykorzystania

Rusztowania składają się ze słupów nośnych, które mają przebieg pionowy oraz żerdzi poziomych, które są mocno przytwierdzone do słupów nośnych. Mogą być przykręcone, przybite i przywiązane. Na żerdziach układane są pomosty. W rusztowaniach charakteryzujących się prostą konstrukcją w roli pomostu stosowana jest zazwyczaj zwykła deska. W wypadku tych innowacyjnych rusztowań, pomost wykonany jest z metalowych prefabrykatów, których waga jest bardzo mała. Jeszcze jakiś czas temu dostępne były na ogół rusztowania zrobione z rur stalowych. Charakteryzowały się one jednak naprawdę dużą wagą. Obecnie rusztowania są najczęściej wykonane z aluminium. Jest ono lżejsze, a równocześnie jest naprawdę nadzwyczaj wytrzymałe. Rusztowania wykorzystuje się przede wszystkim w budownictwie. Powszechnie spotykane są rusztowania elewacyjne, które wykorzystywane są w czasie prac modernizacyjnych budynków użyteczności publicznej, kościołów i zabytków. Teraz po rusztowania sięga jednak też przemysł chemiczny oraz energetyczny.

Montaż rusztowań: wsparcie profesjonalnej firmy

Kiedy potrzebne jest rusztowanie, można postawić na usługi firmy, która takie konstrukcje wynajmuje. Najczęściej wykonuje ona także montaż, a potem demontaż rusztowania. Cena za tego typu usługi w każdym przypadku ustalana jest indywidualnie. Wpływ na nią ma między innymi metraż rusztowania, okres, na jaki planujemy je wynająć oraz to, czy mają zostać zrealizowane prace montażowe i demontażowe.