Wypożyczalnia szalunków stropowych i ściennych

Nie czekaj! Sprawdź najkorzystniejszą ofertę! Wynajem szalunków w dobrej cenie.

Szalunki to tymczasowe moduły konstrukcyjne, z reguły składające się z sklejki laminowanej, desek czy też metalu, powszechnie wykorzystywanych w branży budowlanej. Używa się ich do stawiania, kształtowania odpowiedniego kształtu, a także podtrzymywania konstrukcji z betonu bądź żelbetonu. Przydają się one także do zabezpieczania wykopów w gruncie i wspierania otworów w murach (np. okien albo drzwi). To dzięki tym materiałom możliwe jest wylewanie fundamentów, budowanie nadproży, betonowych cokołów ogrodzeń, schodów, stropów i pozostałych elementów konstrukcyjnych.

Rodzaje konstrukcji i wynajem szalunków

Szalunki, zwane także deskowaniem, rozróżniamy ze względu na sposób ich używania – odróżniamy szalunki ścienne, stropowe, a także moduły używane przy wykopach. Szalunki stropowe dzielimy na dźwigary, podpory i stolik szalunkowy, zaś ścienne na średnio gabarytowe i lekko gabarytowe. Z kolei pośród szalunków do wykopów wyróżniamy lekkie, średnie oraz ciężkie. Mnóstwo firm budowlanych decyduje się w dzisiejszych czasach na wypożyczenie elementów konstrukcyjnych – wynajem szalunków jest ogromnie popularny głównie wśród niewielkich przedsiębiorstw, które nie dysponują własnymi systemami szalunkowymi.

Wypożyczalnia szalunków – czy warto?

Czemu warto wybrać wynajem szalunków, a nie ich nabycie? Firmy oferujące tego rodzaju usługi w Krakowie i innych miastach, dysponują obszernym wachlarzem elementów konstrukcyjnych, jak również gwarantują atrakcyjne ceny. Wynajem szalunków sprawdza się także wspaniale przy rozwiązaniach systemowych, oszczędza czas oraz wyraźnie przyspiesza prace budowlane.

Kontakt z nami:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]