Wałek nierdzewny – odporny na kwas i wodę

Jeśli chcesz kupić wałek nierdzewny, powinieneś odwiedzić tę stronę

W architekturze szczególnie ważna okazuje się wytrzymałość używanych materiałów. To dlatego budowlańcy tak często sięgają po stal antykorozyjną – jest to wszak surowiec naprawdę solidny, a przy tym dość lekki. Duże znaczenie mają również jej walory wizualne – domieszka chromu sprawia, że świetnie sprawdza się także jako materiał do detali dekoracyjnych. Ze stali antykorozyjnej produkuje się rozmaite elementy, jednak najczęściej spotykane są pręty. Czemu wałek nierdzewny jest tak przydatny w budownictwie? Do czego wykorzystywane są takie produkty?

Mocne strony wałka nierdzewnego

Jak już wspomnieliśmy, wałek nierdzewny jest często stosowany przez architektów przede wszystkim ze względu na jego solidność. Wytwarzany jest z domieszką chromu, co sprawia, iż nie rdzewieje nawet przy stałej styczności z wilgocią. Poza tym sporo produktów tego rodzaju jest odporna na działanie żrących substancji, dzięki czemu mogą być stosowane nawet w najcięższych sytuacjach.

Wałek nierdzewny – przykłady użycia

Ze uwagi na dużą wytrzymałość, wałek nierdzewny wykorzystywany jest w rozmaitych zastosowaniach. Wałki tego rodzaju najczęściej widuje się w budownictwie, ale zastosowanie tych produktów nie sprowadza się tylko do nich. Są stosowane również w samochodach, stolarce meblowej i innych dziedzinach przemysłu. Pręty i wałek nierdzewny są też używane przez specjalistów hydrotechniki – kontakt z wilgocią nie przyspiesza wszak ich rdzewienia.

Kontakt z nami:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]