W jakich sytuacjach zamówić kontener na gruz

Sporo odpadów nie wolno wyrzucać do pojemników komunalnych. Chodzi tu przede wszystkim o te, które wytwarzamy w trakcie wszelkiego typu remontów, generalnych porządków w piwnicy bądź na poddaszu oraz odśnieżania. Śmieci jak np. gruz, stare meble, elementy okien i podłóg, ziemia lub elementy gumowe powinny trafić do specjalnego kontenera dostarczonego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie dla nas najodpowiedniejszym rozwiązaniem?

Kontenery – typy i pojemność

Wybierając kontener, warto skupić się głównie na jego objętości. Jeśli ta będzie za mała, zwyczajnie nie zmieszczą się w nim wszystkie odpady wytworzone podczas robót. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, wydamy więcej niż to konieczne – wszak cena wynajmu jest uzależniona między innymi od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość nawet kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac remontowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o pojemności 6 metrów sześciennych – bez problemu zmieścimy w nich gruz, zdemontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne i zdjęte panele podłogowe.

Kontener – jak go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się transportem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego rodzaju funkcjonują nie tylko w największych polskich miastach, takich jak Kraków czy Warszawa, ale również w mniejszych miejscowościach. Firma przywozi kontener pod określony adres. Kontener należy napełnić w ustalonym w umowie okresie. W razie przekroczenia terminu, dostawca kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po wypełnieniu firma odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają utylizacji.