Układanie paneli – nie rób tego samodzielnie

W teorii układanie paneli nie powinno przysparzać trudności nawet tym, którzy dotąd tego nie robili. Przy pracy bywa jednak, że nie jest to tak łatwe, jak sądziliśmy – zwłaszcza, jeżeli zdecydowaliśmy się na metodę bezklejową. Jeśli więc nie posiadamy właściwych ku temu kwalifikacji, słusznie postąpimy powierzając to specjalistom. Tym bardziej, że układanie paneli potrzebuje nie tylko wysokich umiejętności, ale także wiedzy na temat tego, jak wybrać wszystkie akcesoria, które w dużym stopniu wpływają na wyniki pracy.

O czym wiedzieć w czasie układania paneli?

Układanie paneli wiąże się z koniecznością wykorzystania specjalnych dodatków, a te zwiększą wygodę wnętrza. W miejscach, gdzie panele stykają się ze ścianami, należy zastosować listwy przypodłogowe, które zamaskują dylatacje. Powinniśmy pamiętać również o podkładach, które pozwolą na ustrzeżenie się zawilgocenia podłogi – bezwzględnie powinny być położone pod panelami. Inny rodzaj podkładów musi być użyty, kiedy w lokalu działa ogrzewanie podłogowe.

Profesjonalne układanie paneli

Jak zatem wybrać odpowiednie akcesoria i dobrać panele, które zdadzą egzamin w konkretnym mieszkaniu? Nie będzie to proste, więc słusznie zrobimy powierzając wybór oraz układanie paneli doświadczonej firmie. Ta dostarczy panele oraz akcesoria wysokiej klasy, a my dzięki temu otrzymamy gwarancję, iż będą one dobrze ułożone i przetrwają nawet wiele lat intensywnego użytkowania.